Archive for the 'Rezultate/Clasamente' Category

liga4

Rezultatele etapei a VIII-a

Rezultatele etapei a VIII-a

Dacicus Orăştie – Aurul Brad………….1-3 (1-5)

Jiul Petroşani – Victoria Călan 3-0 (5-0)

Zarandul Crişcior – „U” Petroşani       1-1 (0-5)

Minerul Aninoasa – Retezatul Haţeg   3-0 (5-4)

Inter Petrila – CNS Cetate Deva……..1-0 (1-11)

Minerul Uricani – Aurul Certej            4-1 (8-0)

CS Vulcan – Metalul Crişcior              1-0 (4-0)

Gloria Geoagiu – FC Hunedoara II….0-5 (0-9)

Notă: În paranteză sunt tecute rezultatele înregistrate în meciurile dintre echipele de juniori.

  1. FC Hunedoara II vs Aurul Brad = 3 – 1
  2. Victoria Calan vs Dacicus Orastie = 1 – 1
  3. “U” Petrosani vs Jiul Petrosani = 0 – 0
  4. Retezatul Hateg vs Zarandul Criscior = 9 – 0
  5. CNS Cetate Deva vs Minerul Aninoasa = 8 – 1
  6. Aurul Certej vs Inter Petrila = 2 – 5
  7. Metalul Criscior vs Minerul Uricani = 0 – 4
  8. Gloria Geoagiu vs CS Vulcan = 0 – 4

CLASAMENT

  1. FC Hunedoara II = 25 P
  2. CS Vulcan = 24 P
  3. Jiul Petrosani = 21 P
  4. “U” Petrosani = 18 P
  5. Aurul Brad = 17 P
  6. CNS Cetate Deva = 17 P
  7. Minerul Uricani = 16 P
  8. Inter Petrila = 16 P
  9. Dacicus Orastie = 14 P
  10. Victoria Calan = 13 P
  11. Gloria Geoagiu = 8 P
  12. Minerul Aninoasa = 8 P
  13. Aurul Cetej = 5 P
  14. Metalul Criscior = 4 P
  15. Zarandul Criscior = 4 P
  16. Retezatul Hateg = 4 P
  1. Retezatul Raul de Mori vs Inter Petrila = 4 – 5
  2. Magura Pui vs Universitatea Petrosani = 0 – 1
  3. Cetate Rachitova vs Minerul Aninoasa = 2 – 1
  4. Jiul Petrosani vs Minerul Uricani = 1 – 0
  5. Streiul Simeria Veche vs CNS Cetate Deva = 0 – 2
  6. Silva Miracol Harau vs Aurul Brad = 3 – 4
  7. Unirea Buces vs Victoria Calan = 3 – 0
  8. Soimul Baita vs Zarandul Criscior = 2 – 0
  9. Sprint Luncoiu de Jos vs Dacicus Orastie = 6 – 3
  10. CS Ghelari vs Gloria Geoagiu = 1 – 4
  11. Goanta Ghelari vs Aurul Certej = 3 – 5
  12. Minerul Teliuc vs Metalul Criscior = 0 – 6
  13. Unirea Vetel vs Santos Boz = 1 – 2

In data de 6.10.2010 se vor mai juca :

  1. Streiul Baru Mare vs Retezatul Hateg
  2. FC Hunedoara II vs Vointa Valisoara
  3. Agrocompany Bacia vs CS Vulcan
liga4

Clasament si rezultate – JUNIORI

ETAPA 5

  1. Victoria Calan vs FC Hunedoara II = 1 – 7
  2. “U” Petrosani vs Aurul Brad = 2 – 1
  3. Retezatul Hateg vs Dacicus Orastie = 1 – 5
  4. CNS Cetate Deva vs Jiul Petrosani = 0 – 4
  5. Aurul Certej vs Zarandul Criscior = 2 – 1
  6. Metalul Criscior vs Minerul Aninoasa = 2 – 1
  7. Gloria Geoagiu vs Inter Petrila = 0 – 4
  8. CS Vulcan vs Minerul Uricani = 4 – 1

CLASAMENT

  1. CS Vulcan = 20 P
  2. FC Hunedoara II = 17 P
  3. Jiul Petrosani = 16 P
  4. “U” Petrosani = 13 P
  5. Dacicus Orastie = 13 P
  6. Aurul Brad = 13 P
  7. Minerul Uricani = 12 P
  8. Victoria Calan = 12 P
  9. CNS Cetate Deva = 9 P
  10. Inter Petrila = 8 P
  11. Aurul Certej = 5 P
  12. Gloria Geoagiu = 4 P
  13. Minerul Aninoasa = 4 P
  14. Zarandul Criscior = 4 P
  15. Metalul Criscior = 4 P
  16. Retezatul Hateg = 0 P

liga4

Clasament si rezultate – JUNIORI

  1. Victoria Calan vs Universitatea Petrosani = 3 -2
  2. Aurul Brad vs Retezatul Hateg = 4 -2
  3. Dacicus Orastie vs CNS Cetate Deva = 3 – 4
  4. Jiul Petrosani vs Aurul Certej = 8 – 0
  5. Zarandul Criscior vs Metalul Criscior = 2 – 0
  6. Minerul Aninoasa vs Gloria Geoagiu = 1 – 0
  7. Inter Petrila vs CS Vulcan = 2 – 3
  8. FC Hunedoara II vs Minerul Uricani = 3 – 0

CLASAMENT

  1. CS Vulcan = 16 P
  2. FC Hunedoara II = 13 P
  3. Aurul Brad = 13 P
  4. Jiul Petrosani = 12 P
  5. Minerul Uricani = 12 P
  6. Victoria Calan = 12 P
  7. Universitatea Petrosani = 9 P
  8. Dacicus Orastie = 9 P
  9. CNS Cetate Deva = 9 P
  10. Gloria Geoagiu = 4 P
  11. Minerul Aninoasa = 4 P
  12. Inter Petrila = 4 P
  13. Zarandul Criscior = 4 P
  14. Aurul Certej = 1 P
  15. Metalul Criscior = 0 P
  16. Retezatul Hateg = 0 P

Meciurile se vor disputa in data de 29.09.2010 la ora 16 :00

  1. Retezatul Raul de Mori vs Inter Petrila
  2. Magura Pui vs U Petrosani
  3. Cetate Rachitova vs Minerul Aninoasa
  4. Jiul Petrosani vs Minerul Uricani
  5. Streiul Simeria Veche vs CNS Cetate Deva
  6. Silvia Miracol Harau vs Aurul Brad
  7. Unirea Buces vs Victoria Calan
  8. Soimul Baita vs Zarandul Criscior
  9. Sprint Luncoiul de Jos vs Dacicus Orastie
  10. CS Ghelari vs Gloria Geoagiu
  11. Goanta Ghelari vs Aurul Certej
  12. Minerul Teliuc vs Metalul Criscior
  13. Unirea Vetel vs Santos Boz

Meciurile se vor disputa in data de 06.10.2010 ora 15:30

  1. Streiul Baru Mare vs Retezatul Hateg
  2. FC Hunedoara II vs Vointa Valisoara
  3. Agrocompany Bacia vs CS Vulcan

IMG_0808a

Cele 28 de echipe care au luat startul în noul sezon al Ligii a V-a au început campionatul cu o poftă de gol demnă de competiţiile de top. Drept dovadă, în cele 14 partide disputate în prima etapă s-au marcat 68 de goluri (o medie de 4,85 goluri pe meci).

Continue Reading »

Cupa Romaniei , Judetul HUNEDOARA , TURUL 1

Meciurile s-au disputat in data de 5.09.2010

  1. Goanta Ghelari vs Dacia Bosorod = 4 – 2
  2. Retezatul Raul de Mori vs Narcisa Salasul de Sus = 4 – 0
  3. Berianul Beriu vs Magura Pui = 1 – 3
  4. Streiul Simeria Veche vs Olimpia Ribita = 3 – 0
  5. Unirea Soimus vs Silva Miracol Harau = 1 – 5
  6. Ponorul Vata vs Unirea Buces = 1 – 2
  7. Soimul Baita vs Muresul Branisca = 3 – 0
  8. Voinita Valisoara vs Real Santandrei = 3 – 0
  9. Streiul Baru Mare vs Cerna Lunca Cernii = 2 – 1
  10. Cetate Rachitova vs Sargetia Bretea Romana = 4 – 2
  11. CS Ghelari vs Unirea General Berhelot = 3 – 0
  12. Unirea Vetel vs CFR II Simeria = 4 – 2

Meciurile s-au disputat in data de 15.09.2010

  1. Recolta Bucuresci vs FC Hunedoara II = 0 – 4
  2. AS Santamaria Orlea vs Jiul Petrosani = 0 – 8

Sprint Luncoiu de Jos – a stat

Santos Boz – a stat

15.09.2010 ora 16:00

AS Santamaria Orlea vs Jiul Petrosani

Stadion : S.Orlea

Recolta Bucuresci vs FC Hunedoara II

Stadion : Bucuresci

16.09.2010 ora16:00

Roben Hateg vs Agrocompany Bacia

Stadion : S.Orlea

liga4

Clasament Juniori

Clasamentul echipelor de juniori arata cam asa dupa desfasurarea celei de a 3-a etapa din campionat !

  1. CS Vulcan – 12 P
  2. Minerul Uricani – 12 P
  3. Universitatea Petrosani – 9 P
  4. FC Hunedoara II – 9 P
  5. Aurul Brad – 9 P
  6. Dacicus Orastie – 9 P
  7. Victoria Calan – 8 P
  8. Jiul Petrosani – 8 P
  9. CNS Cetate Deva – 5 P
  10. Gloria Geoagiu – 4 P
  11. Inter Petrila – 4 P
  12. Aurul Certej – 1 P
  13. Minerul Aninoara – 0 P
  14. Zarandul Criscior – 0 P
  15. Metalul Criscior – 0 P
  16. Retezatul Hateg – 0 P

Nota : Echipele de juniori primesc 4 P/victorie !