liga4

Rezultatele etapei a VIII-a

Rezultatele etapei a VIII-a

Dacicus Orăştie – Aurul Brad………….1-3 (1-5)

Jiul Petroşani – Victoria Călan 3-0 (5-0)

Zarandul Crişcior – „U” Petroşani       1-1 (0-5)

Minerul Aninoasa – Retezatul Haţeg   3-0 (5-4)

Inter Petrila – CNS Cetate Deva……..1-0 (1-11)

Minerul Uricani – Aurul Certej            4-1 (8-0)

CS Vulcan – Metalul Crişcior              1-0 (4-0)

Gloria Geoagiu – FC Hunedoara II….0-5 (0-9)

Notă: În paranteză sunt tecute rezultatele înregistrate în meciurile dintre echipele de juniori.

FEDERAŢIA ROMÂNĂ DE FOTBAL

COMISIA CENTRALĂ A ARBITRILOR

COMUNICAT

În atenţia arbitrilor, jucătorilor şi antrenorilor

Având în vedere că există o tendinţă în creştere privind folosirea neregulamentară a braţelor/coatelor în lupta pentru minge ce duce  la periclitarea integrităţii fizice a adversarului şi la rănirea acestuia, precum şi o creştere a disputelor cu arbitrul prin dezaprobarea prin vorbe, gesturi şi reacţii care arată o lipsă de respect la adresa jocului de fotbal, CCA consideră a readuce în atenţia cluburilor deciziile UEFA şi FRF privind sancţionarea fermă şi corespunzătoare a acestor abateri.

Astfel, arbitrii au responsabilitatea de a proteja jucătorii de eventualul joc dur al adversarilor, asigurându-se că orice contact care implică folosirea excesivă a forţei (şi în consecinţă periclitează integritatea fizică a adversarului) trebuie considerat greşeală gravă şi trebuie să aibă ca rezultat o eliminare (cartonaş roşu). Folosirea coatelor în mod intenţionat, ca o armă împotriva adversarului, se include bineînţeles în această categorie.

CCA adresează rugămintea tuturor participanţilor (antrenori, jucători) să ia măsuri pentru:

  • Încetarea cu desăvârşire a acestor manifestări, care duc la accidente grave şi la indisponibilităţi de lungă durată
  • Instaurarea unui climat de respect faţă de adversar

Totodată, CCA recomandă tuturor arbitrilor să nu tolereze aceste manifestări de lipsă de respect şi să sancţioneze în mod drastic în conformitate cu „Legile Jocului” aceste incidente.

Arbitrii care nu se vor conforma acestor dispoziţii vor fi reţinuţi de la delegări.

Consideraţi acest demers al nostru ca o măsură preventivă privind evitarea accidentărilor grave şi a sancţiunilor ferme ce se vor lua.

20.09.2010

Preşedinte CCA,

Vasile Avram

  1. FC Hunedoara II vs Aurul Brad = 3 – 1
  2. Victoria Calan vs Dacicus Orastie = 1 – 1
  3. “U” Petrosani vs Jiul Petrosani = 0 – 0
  4. Retezatul Hateg vs Zarandul Criscior = 9 – 0
  5. CNS Cetate Deva vs Minerul Aninoasa = 8 – 1
  6. Aurul Certej vs Inter Petrila = 2 – 5
  7. Metalul Criscior vs Minerul Uricani = 0 – 4
  8. Gloria Geoagiu vs CS Vulcan = 0 – 4

CLASAMENT

  1. FC Hunedoara II = 25 P
  2. CS Vulcan = 24 P
  3. Jiul Petrosani = 21 P
  4. “U” Petrosani = 18 P
  5. Aurul Brad = 17 P
  6. CNS Cetate Deva = 17 P
  7. Minerul Uricani = 16 P
  8. Inter Petrila = 16 P
  9. Dacicus Orastie = 14 P
  10. Victoria Calan = 13 P
  11. Gloria Geoagiu = 8 P
  12. Minerul Aninoasa = 8 P
  13. Aurul Cetej = 5 P
  14. Metalul Criscior = 4 P
  15. Zarandul Criscior = 4 P
  16. Retezatul Hateg = 4 P
  1. Retezatul Raul de Mori vs Inter Petrila = 4 – 5
  2. Magura Pui vs Universitatea Petrosani = 0 – 1
  3. Cetate Rachitova vs Minerul Aninoasa = 2 – 1
  4. Jiul Petrosani vs Minerul Uricani = 1 – 0
  5. Streiul Simeria Veche vs CNS Cetate Deva = 0 – 2
  6. Silva Miracol Harau vs Aurul Brad = 3 – 4
  7. Unirea Buces vs Victoria Calan = 3 – 0
  8. Soimul Baita vs Zarandul Criscior = 2 – 0
  9. Sprint Luncoiu de Jos vs Dacicus Orastie = 6 – 3
  10. CS Ghelari vs Gloria Geoagiu = 1 – 4
  11. Goanta Ghelari vs Aurul Certej = 3 – 5
  12. Minerul Teliuc vs Metalul Criscior = 0 – 6
  13. Unirea Vetel vs Santos Boz = 1 – 2

In data de 6.10.2010 se vor mai juca :

  1. Streiul Baru Mare vs Retezatul Hateg
  2. FC Hunedoara II vs Vointa Valisoara
  3. Agrocompany Bacia vs CS Vulcan
liga4

Clasament si rezultate – JUNIORI

ETAPA 5

  1. Victoria Calan vs FC Hunedoara II = 1 – 7
  2. “U” Petrosani vs Aurul Brad = 2 – 1
  3. Retezatul Hateg vs Dacicus Orastie = 1 – 5
  4. CNS Cetate Deva vs Jiul Petrosani = 0 – 4
  5. Aurul Certej vs Zarandul Criscior = 2 – 1
  6. Metalul Criscior vs Minerul Aninoasa = 2 – 1
  7. Gloria Geoagiu vs Inter Petrila = 0 – 4
  8. CS Vulcan vs Minerul Uricani = 4 – 1

CLASAMENT

  1. CS Vulcan = 20 P
  2. FC Hunedoara II = 17 P
  3. Jiul Petrosani = 16 P
  4. “U” Petrosani = 13 P
  5. Dacicus Orastie = 13 P
  6. Aurul Brad = 13 P
  7. Minerul Uricani = 12 P
  8. Victoria Calan = 12 P
  9. CNS Cetate Deva = 9 P
  10. Inter Petrila = 8 P
  11. Aurul Certej = 5 P
  12. Gloria Geoagiu = 4 P
  13. Minerul Aninoasa = 4 P
  14. Zarandul Criscior = 4 P
  15. Metalul Criscior = 4 P
  16. Retezatul Hateg = 0 P

liga4

Clasament si rezultate – JUNIORI

  1. Victoria Calan vs Universitatea Petrosani = 3 -2
  2. Aurul Brad vs Retezatul Hateg = 4 -2
  3. Dacicus Orastie vs CNS Cetate Deva = 3 – 4
  4. Jiul Petrosani vs Aurul Certej = 8 – 0
  5. Zarandul Criscior vs Metalul Criscior = 2 – 0
  6. Minerul Aninoasa vs Gloria Geoagiu = 1 – 0
  7. Inter Petrila vs CS Vulcan = 2 – 3
  8. FC Hunedoara II vs Minerul Uricani = 3 – 0

CLASAMENT

  1. CS Vulcan = 16 P
  2. FC Hunedoara II = 13 P
  3. Aurul Brad = 13 P
  4. Jiul Petrosani = 12 P
  5. Minerul Uricani = 12 P
  6. Victoria Calan = 12 P
  7. Universitatea Petrosani = 9 P
  8. Dacicus Orastie = 9 P
  9. CNS Cetate Deva = 9 P
  10. Gloria Geoagiu = 4 P
  11. Minerul Aninoasa = 4 P
  12. Inter Petrila = 4 P
  13. Zarandul Criscior = 4 P
  14. Aurul Certej = 1 P
  15. Metalul Criscior = 0 P
  16. Retezatul Hateg = 0 P

Meciurile se vor disputa in data de 29.09.2010 la ora 16 :00

  1. Retezatul Raul de Mori vs Inter Petrila
  2. Magura Pui vs U Petrosani
  3. Cetate Rachitova vs Minerul Aninoasa
  4. Jiul Petrosani vs Minerul Uricani
  5. Streiul Simeria Veche vs CNS Cetate Deva
  6. Silvia Miracol Harau vs Aurul Brad
  7. Unirea Buces vs Victoria Calan
  8. Soimul Baita vs Zarandul Criscior
  9. Sprint Luncoiul de Jos vs Dacicus Orastie
  10. CS Ghelari vs Gloria Geoagiu
  11. Goanta Ghelari vs Aurul Certej
  12. Minerul Teliuc vs Metalul Criscior
  13. Unirea Vetel vs Santos Boz

Meciurile se vor disputa in data de 06.10.2010 ora 15:30

  1. Streiul Baru Mare vs Retezatul Hateg
  2. FC Hunedoara II vs Vointa Valisoara
  3. Agrocompany Bacia vs CS Vulcan

IMG_0808a

Cele 28 de echipe care au luat startul în noul sezon al Ligii a V-a au început campionatul cu o poftă de gol demnă de competiţiile de top. Drept dovadă, în cele 14 partide disputate în prima etapă s-au marcat 68 de goluri (o medie de 4,85 goluri pe meci).

Continue Reading »

irina Cornel Irina, fundasul echipei din Liga 4, Minerul Uricani, tine pasul cu golgeterii formatiei la care evolueaza. Astfel la 33 de ani, Irina impreuna cu Cismasiu si Elian sunt cei mai in forma marcatori.Deocamdata la Uricani totul merge bine si toata lumea spre la o promovare.Jucatorul  are si carnet de antrenor. Minerul Uricani a inceput perfect sezonul in Liga 4 unde a inregistrat trei victorii cu 6-0, 1-0 şi 4-0.

Aparare de fier…

Minerul Uricani nu a primit nici un gol dupa 3 etape,avand cea mai buna aparare din Liga 4 !

Cupa Romaniei , Judetul HUNEDOARA , TURUL 1

Meciurile s-au disputat in data de 5.09.2010

  1. Goanta Ghelari vs Dacia Bosorod = 4 – 2
  2. Retezatul Raul de Mori vs Narcisa Salasul de Sus = 4 – 0
  3. Berianul Beriu vs Magura Pui = 1 – 3
  4. Streiul Simeria Veche vs Olimpia Ribita = 3 – 0
  5. Unirea Soimus vs Silva Miracol Harau = 1 – 5
  6. Ponorul Vata vs Unirea Buces = 1 – 2
  7. Soimul Baita vs Muresul Branisca = 3 – 0
  8. Voinita Valisoara vs Real Santandrei = 3 – 0
  9. Streiul Baru Mare vs Cerna Lunca Cernii = 2 – 1
  10. Cetate Rachitova vs Sargetia Bretea Romana = 4 – 2
  11. CS Ghelari vs Unirea General Berhelot = 3 – 0
  12. Unirea Vetel vs CFR II Simeria = 4 – 2

Meciurile s-au disputat in data de 15.09.2010

  1. Recolta Bucuresci vs FC Hunedoara II = 0 – 4
  2. AS Santamaria Orlea vs Jiul Petrosani = 0 – 8

Sprint Luncoiu de Jos – a stat

Santos Boz – a stat

Next »